Mailattaret C-tytöt 2018


Mailattarien C-tyttöjoukkue osallistuu kaudella 2018 ikäluokan SM-karsintaan ja aluesarjaan.

Pelaajat
Ada Karlsson
Alexandra Scheweleff
Eena Rintamäki
Eerika Peltoniemi
Eeva Miettinen
Ella Pajuluoma
Ellen Saukkonen
Emma Hudd
Enni Heikkinen
Helmi Aaltonen
Liljaana Ala-Lähdesmäki
Mea West
Olivia Vanhatalo
Sara Ahola

Joukkueen instagram:
@mailattaretc2018


Pelinjohto ja valmennus

Sami Rintamäki
050 587 1662
sami.rintamaki@netikka.fi

Petri Heikkinen
040 726 5103
petri.heikkinen@netikka.fi


Joukkueenjohtaja

Sanna Ahola
0500 567 323
sanna.ahola@netikka.fi


Talven harjoitusottelut

13.1. Mailattaret-Vaasan Maila D-pojat 2-0 (13-2, 4-0)
10.3. Mailattaret-Kannus (POP Areena, Kauhava) 2-1 (4-2, 4-1, 7-0)
17.3. Lapua-Mailattaret (Patruuna-Areena) 2-0 (3-1, 3-0)
18.3. Mailattaret-Hämeenkyrö (Seinäjoki Areena) 6-7
18.3. Mailattaret-Seinäjoki (Seinäjoki Areena) 8-2
18.3. Kankaanpää-Mailattaret (Seinäjoki Areena) 10-7
7.4. Mailattaret-Ylihärmä (POP Areena, Kauhava)
0-2 (1-3, 1-2)
29.4. Mailattaret-Ylihärmä II 2-0 (14-7, 15-6)

Etelän Pesiksen alueleiri

21.4. Mailattaret-Roihu 5-21
21.4. Mailattaret-Tampere 22-2
21.4. Hyvinkää-Mailattaret 6-8
22.4. Oulu-Mailattaret 6-1
22.4. Mailattaret-Kankaanpää 1-8
22.4. Mailattaret-Roihu 7-2

Tulospalvelu

SM-karsintaottelut

Ti 8.5. Mailattaret-Seinäjoki II 2-0 (15-2, 11-5)
To 10.5. Mailattaret-Ylihärmä I 2-0 (21-2, 6-4)

Pe 25.5. Vimpeli-Mailattaret 0-2 (0-22, 0-12)
Pe 15.6. Mailattaret-Vimpeli 2-0 (24-4, 18-3)

Ma 18.6. Seinäjoki II-Mailattaret 0-2 (1-11, 3-16)
Ke 4.7. Ylihärmä I-Mailattaret 1-2 (1-7, 4-1, 0-0, 3-4)

Tulospalvelu

Nuorisoleiri Seinäjoella

Su 29.7. Ylihärmä II-Mailattaret 6-16
Ma 30.7. Mailattaret-Hämeenkyrö 14-2
Ma 30.7. Helsinki-Mailattaret 6-8
Ti 31.7. Mailattaret-Kajaani 11-10
Ti 31.7. Mailattaret-Kannus 7-5
Ke 1.8. Mailattaret-Rauma 1-6
Ke 1.8. Hamina-Mailattaret 5-4
Ke 1.8. Mailattaret-Pori 7-8
To 2.8. Pöytyä-Mailattaret 1-8
Pe 3.8. Mailattaret-Helsinki 4-3

Tulospalvelu

Aluesarja

Su 6.5. Mailattaret-Kankaanpää 0-2 (3-12, 8-9)
La 19.5. Mailattaret-Ruovesi 0-2 (14-15, 12-27)

Ke 23.5. Vimpeli-Mailattaret 1-2 (7-3, 1-4, 1-2)
Ti 3.7. Ruovesi-Mailattaret 1-0 (6-6, 3-2)
To 19.7. Mailattaret-Seinäjoki 0-2 (6-13, 6-12)
Ti 24.7. Mailattaret-Vimpeli 2-0 (17-4, 7-3)

Ke 25.7. Seinäjoki-Mailattaret 2-1 (2-9, 13-10, 2-1)
To 26.7. Kankaanpää-Mailattaret 2-0 (11-2, 11-2)
Su 19.8. Mynämäki-Mailattaret klo 14
Ti 28.8. Vimpeli-Mailattaret klo 18
La 1.9. Mailattaret-Ulvila klo 13

Tulospalvelu